Lekarze dermatolodzy Szczecin - profesjonalne porady na temat pielęgnacji skóry

Wiele osób z utęsknieniem czeka na lato, wysokie temperatury i możliwość opalania się. Kiedy wyczekiwane słońce wreszcie się pojawi, staramy się jak najdłużej z niego korzystać. W rezultacie, od rana aż do późnego popołudnia grzejemy się na słońcu. Na efekty nie trzeba jednak długo czekać.

Skóra nieprzyzwyczajona do wystawiania jej na intensywne i długotrwałe działanie promieni słonecznych może zareagować uczuleniem. Zamiast pięknej, równomiernej opalenizny, możemy zafundować sobie poparzenia, ktore mogą być niebezpieczne dla zdrowia a nawet życia.

Bezpieczne opalanie polega na przestrzeganiu kilku podstawowych zasad. Warto się z nimi zapoznać, nim wyjedziemy na urlop. Podstawową rzeczą jest zakup kosmetyków do opalania. Nie jest tu istotne, czy będą miały konsystencję kremu, balsamu, mleczka czy olejku, nie jest też ważne, czy będziemy je wyciskać z tubki czy rozprowadzać za pomocą sprayu - ważne jest, by miały filtry, które uchronią nas przed poparzeniem.

Na każdym opakowaniu kosmetyku do opalania podana jest informacja o tym, jaki faktor ma dany kosmetyk, czyli jak mocno chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Im wyższy faktor, tym lepiej dla naszej skóry. Opalenizna być może nie pojawi się tak szybko, jak w przypadku kremów z mniejszym filtrem, za to będzie zdrowa, trwała i piękna.

Kremy z filtrem uv warto jest stosować także podczas wizyt w solarium, gdyż także ta forma opalana nie jest zbyt bezpieczna dla naszej skóry. Przesadne opalanie się może bardzo niekorzystnie odbić na naszym zdrowiu. Przede wszystkim, długotrwałe wystawienie na ekspozycję słoneczną, przyspiesza proces starzenia się skóry. W rezultacie intensywnego opalania od najmłodszych lat, w wieku 30-40 lat będziemy wyglądać jak nasze babcie.

Skóra straci sprężystość, szybciej zaczną pojawiać się głębokie zmarszczki, będzie przesuszona. W wyniku opalania mogą się też pojawiać zmiany na skórze, ktore skończyć się mogą rakiem skóry. Aby uchronić się przed tym, warto z głową podchodzić do opalania, nie wystawiać się na działanie słońca w południe, kiedy jest ono najbardziej intensywne. Dobrze jest też regularnie sprawdzać zmiany na skórze. Jeśli pojawiają się pieprzyki, warto sprawdzać, czy nie powiększają się i, czy nie robią się wokół nich zaczerwienienia.

Z chwilą, kiedy zauważymy niepokojące nas zmiany, należy jak najszybciej udać się do lekarza. Lekarze dermatolodzy Szczecin są profesjonalistami, którzy pomogą nam zadbać o zdrowy stan skóry.

Oprócz kontroli stanu skóry, możemy uzyskać od nich wskazówki na temat bezpiecznego opalania. Dowiemy się między innymi, jakich kosmetyków nie powinniśmy używać, wybierając się na plażę oraz stosowania jakich tabletek, w połączeniu z opalaniem, może narobić szkody w naszym organizmie.

Z pomocą lekarzy dermatologów zadbamy nie tylko o skórę po opalaniu. Wyleczymy także przebarwienia oraz nękający wiele osób trądzik. Dzięki wizycie u specjalistów od skóry, skutecznie będziemy mogli leczyć wszelkie zmiany na skórze, uczulenia, krosty i tym podobne.

Nie warto więc czekać, jeśli czujemy, że z naszym ciałem dzieje się coś niedobrego. Nie warto także wstydzić się zadawania pytań - lepiej zapytać, niż popełnić błąd. Okazuje się bowiem, że wielu z nas ma bardzo mgliste pojęcie na temat sposobów na bezpieczne opalanie. Często też nie zdajemy sobie sprawy z możliwych konsekwencji naszego nieodpowiedzialnego zachowania na słońcu. Walcząc o piękną opaleniznę, której wszyscy będą nam zazdrościć, nierzadko zapominamy o zdrowiu.